• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Stowarzyszenie Obywatelskie „Dom Polski" powstało w styczniu 1996 roku, jako inicjatywa obywatelska z potrzeby patriotycznej troski o los Ojczyzny, jej obywateli, lokalnych wspólnot i rodzin, w latach trudnej dla Polski transformacji ustrojowej, gospodarczej i  połecznej, w latach przewartościowań ideowych, w latach nadziei i niepewności, ale też w latach, w których kształtowała się demokratyczna wizja Polski i koncepcja uczestnictwa w nowej Europejskiej Rodzinie.

Imieniny Wiesława

IMG 5309m

 

9 grudnia przypadają imieniny Wiesława. To dobra okazja do wspomnienia naszego nieodżałowanego Przyjaciela Wiesława Klimczaka .

 

W czasach pandemii trudno spotkać się w więcej niż pięć osób. A takie mieliśmy ambitne plany w związku z przypadającą w tym roku siedemdziesiątą rocznicą powstania ZSP, czy wydaniem wspomnień o Wiesławie Klimczaku.
W środę z inicjatywy kierownictw Komisji Historycznej i Stowarzyszenia Dom Polski, w dniu imienin Wiesława, przy jego grobie na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym odbyło się spotkanie. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, przyjaciół i współpracowników Wiesława. Zapaliliśmy znicze, był wieniec ufundowany przez Andrzeja Angelarda. Głos zabrali Tadeusz Otulak, który zaprezentował zebranym książkę "Wiesław Klimczak zapisany w pamięci" i podziękował zespołowi redakcyjnemu, wraził przy tym nadzieję, że w przyszłym roku okoliczności pozwolą zorganizować godną promocję tej książki, z kolei Tadeusz Gajewski, przypominając, że pandemia nie przerwała działalności ani Komisji, ani Stowarzyszenia zaprosił wszystkich chętnych na wtorek, na godzinę 12 w ALEJE NIEPODLEGŁOŚCI 161 do siedziby Stowarzyszenia.

Uroczystość na Powązkach nie trwała zbyt długo, było zimno. Jednak była to w obecnym czasie jedna z niewielu okazji do spotkania w tak licznym gronie.

IMG 5297

IMG 5299

IMG 5303

IMG 5310

IMG 5292

IMG 5314

 

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące aktywności stowarzyszenia na swoją skrzynkę email

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski
ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 161 lok. 2.
00-867 Warszawa
Tel.: + 48(22)....
e-mail: biuro@dompolski.org.pl
Komórka: + 48 602 744 611 [Sekretarz Zarządu]
Nr. Konta: XVI PKO BP SA Warszawa 75102011690000810200820175

projekt i wykonanie: synermedia.pl