• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Stowarzyszenie Obywatelskie „Dom Polski" powstało w styczniu 1996 roku, jako inicjatywa obywatelska z potrzeby patriotycznej troski o los Ojczyzny, jej obywateli, lokalnych wspólnot i rodzin, w latach trudnej dla Polski transformacji ustrojowej, gospodarczej i  połecznej, w latach przewartościowań ideowych, w latach nadziei i niepewności, ale też w latach, w których kształtowała się demokratyczna wizja Polski i koncepcja uczestnictwa w nowej Europejskiej Rodzinie.

Spotkanie Zarządów - komunikatWe wtorek, 4 sierpnia, w nowej siedzibie Stowarzyszenia w Alei Niepodległości odbyło się spotkanie Zarządu SODP inaugurujące działalność DOMU POLSKIEGO w tym miejscu.


24 czerwca 2021 roku w nowej siedzibie Fundacji oraz Stowarzyszenia, Aleje Niepodległości 161 lokal 2, odbyło się spotkanie zarządu Fundacji Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego z zarządem Stowarzyszenia Obywatelskiego Dom Polski.

Na spotkaniu obie siostrzane organizacje podtrzymały wolę i potrzebę ścisłego współdziałania zapoczątkowanego przed laty przez wspólnego Prezesa obu organizacji Wiesława Klimczaka. Dobry duch Wieśka towarzyszył naszemu spotkaniu. Jego przesłania i dorobek w zakresie organizowania ruchów obywatelskich polskiej inteligencji jest nie do przecenienia. Będziemy kroczyć drogą Wieśka – rozwijając i podtrzymując dotychczasowe metody i formy działania. Wstępnie zaplanowano organizację wspólnych wydarzeń. O ich tematyce, formie i terminach powiadomimy w odpowiednim czasie.
W spotkaniu wzięli udział ze strony Fundacji Krzysztof Szamałek, Jerzy Siwiec, Medard Masłowski, Sabina Madeja a ze strony Stowarzyszenia Dom Polski Tadeusz Gajewski, Paweł Byra, Józef Woźniakowski.

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące aktywności stowarzyszenia na swoją skrzynkę email

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski
ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 161 lok. 2.
00-867 Warszawa
Tel.: + 48(22)....
e-mail: biuro@dompolski.org.pl
Komórka: + 48 602 744 611 [Sekretarz Zarządu]
Nr. Konta: XVI PKO BP SA Warszawa 75102011690000810200820175

projekt i wykonanie: synermedia.pl