• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Wizyta prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce


    Wystawa została zaprezentowana w salach Pałacu Staszica w Warszawie w oficjalnej siedzibie PAN. W pracach przygotowawczych brał udział Marcin Beben, pierwszy wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia.


    Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt fotogramów polskich i chińskich autorów. Wśród nich zaprezentowano prace Krzysztofa Wojciewskiego , polskiego artysty fotografika.


    Uroczystość otwarcia wystawy miała miejsce w Sali Kołłątajowskiej Pałacu Staszica. Uczestniczyła w niej delegacja Rady Państwa ChRL z wiceministrem tej Rady Guo Weimin, przebywająca  w Polsce w dniach 13 – 15 czerwca 2016 rok. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Xi Jian Ambasador ChRL w Polsce. Ceremonii otwarcia przewodniczył Lu Cairong, wiceprezydent Chińskiej Grupy Wydawnictw Międzynarodowych. Powitał on chińskich i polskich gości, wśród których znajdowali się : Longin Pastusiak , były Marszałek Senatu RP, przewodniczący Rady Programowej Zrzeszenia oraz Wiesław Klimczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia.


    Przemówienia wygłosili: Guo Weimin i Longin Pastusiak. (Treść ich wystąpień w załączeniu ). Oficjalnego otwarcia wystawy poprzez odciski pieczęci na tablicy wystawowej dokonali : Guo Weimin i Longin Pastusiak oraz Xi Jian i Wiesław Klimczak.


    Ponad 50 osób ,uczestników uroczystości , zwiedziło wystawę, żywo reagując na wspaniałe fotogramy przedstawiające ważne wydarzenia w historii polsko- chińskiej współpracy. Wystawa będzie czynna przez najbliższy tydzień.


    Na zakończenie pobytu w Polsce delegacja Biura Informacyjnego Rady Państwa ChRL z jego wiceministrem Guo Weimin odbyło się spotkanie z przedstawicielami kierownictwa Stowarzyszenia Dom Polski.  W spotkaniu wzięli udział Wiesław Klimczak, Marcin Beben, Antoni Dragan i Maria Klimczak. Rozmawiano o planach rozwijania dalszej współpracy polsko- chińskiej w obszarze życia społecznego. Guo Weimin podziękował Stowarzyszeniu za pomoc w organizacji wystawy   i za udział w przygotowaniach wizyty Prezydenta ChRL i Sekretarza Generalnego KPCh. Przekazał on Stowarzyszeniu eksponaty fotograficzne wystawy.  Pośród projektów współpracy zwraca uwagę wyjazd w tym roku , delegacji Stowarzyszenia, na zaproszenie Departamentu Pomocy Społecznej Rady Państwa . Celem wizyty jest zapoznanie się z działaniami na rzecz ograniczania biedy i wykluczenia materialnego ludzi w Chinach.


    Robocze kontakty ze strony chińskiej będzie koordynował Li Zhijian, Sekretarz Biura Informacyjnego Rady Państwa ChRL
                      

Sekretariat Stowarzyszenia
Warszawa 18 czerwca 2016 rok.

KWF 0085

 

KWF 0347

 

KWF 0384

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski
ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 161 lok. 2.
00-867 Warszawa
Tel.: + 48(22)....
e-mail: biuro@dompolski.org.pl
Komórka: + 48 602 744 611 [Sekretarz Zarządu]
Nr. Konta: XVI PKO BP SA Warszawa 75102011690000810200820175

projekt i wykonanie: synermedia.pl