• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Delegacja Wydziału Zagranicznego KC KPch w Polsce

Delegacja Wydziału Zagranicznego KC KPCh pod kierownictwem LI JUN - Ministra Asystenta tego Wydziału , odwiedziła Polskę w dniach 17 – 19  listopada 2016 roku. Skład delegacji w załączeniu. Na zaproszenie Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski” w dniu 18 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej Pałacu Staszica w Warszawie, odbyło się spotkanie delegacji z przedstawicielami organizacji ruchu obywatelskiego naszego kraju.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób.

   

    Zebranie otworzył przemówieniem powitalnym Wiesław Klimczak , prezes Zarządu Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”. Tekst wystąpienia w załączeniu.  Referat informacyjny na temat aktualnego programu rozwoju Chin wygłosił LI JUN. Mówca podkreślił  rolę Polski postrzeganą przez ChRL w polityce Europejskiej i światowej. Tekst referatu zamieścimy w późniejszym czasie. W dyskusji głos zabierali: prof. Longin Pastusiak, prof. Józef Haber, prof. Józef Pomykało oraz Marcin Beben, Janusz Gast Adam Ludwiczak, Andrzej Ziemski  i  Alfred Andrys. Do wypowiedzi i pytań ustosunkował się LI JUN. Odnosiły się one m. innymi do propozycji współpracy w ramach polsko- chińskiego partnerstwa strategicznego. Omówienie dyskusji zamieścimy w późniejszym czasie. Warto zaznaczyć, że pośród wielu wątków dyskusji pojawił się temat roli aktualnego przywódcy partii i państwa w kształtowaniu nowego etapu historycznego rozwoju Chin.
    
    O zainteresowaniu tematyką współpracy polsko- chińskiej świadczy fakt, że spotkanie przedłużyło się o 2 godziny i stało się specyficznego rodzaju forum dyskusyjnym.
    
    Przed rozpoczęciem spotkania Minister LI JUN odbył rozmowę z kierownictwem Stowarzyszenia „Dom Polski” . Wyraził uznanie i wdzięczność za wieloletnią polsko – chińską współpracę społeczną. Wśród projektów dalszego współdziałania,  zwraca uwagę zorganizowanie w Warszawie międzynarodowej konferencji, na temat roli ruchów społecznych w realizacji reaktywowanej idei Jedwabnego Szlaku oraz projektu Chiny + !6 krajów środkowo wschodniej Europy.
                        

Sekretariat Stowarzyszenia
Warszawa 19 XI 2016 rok


Pobierz:
Wiesław Klimczak - przemowa na otwarcie spotkanie (pdf.)
List of the Chinese Communist Party Delegation (pdf.)

 

  

 

 

 

 

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski
ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 161 lok. 2.
00-867 Warszawa
Tel.: + 48(22)....
e-mail: biuro@dompolski.org.pl
Komórka: + 48 602 744 611 [Sekretarz Zarządu]
Nr. Konta: XVI PKO BP SA Warszawa 75102011690000810200820175

projekt i wykonanie: synermedia.pl