• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Musimy się pożegnać ze Wspólną 65


Koleżanki i Koledzy,
17 czerwca br. odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia "DOM POLSKI" spotkanie poświęcone możliwości dalszego funkcjonowania naszego Stowarzyszenia i Komisji Historycznej, która to działalność jest zagrożona w związku z koniecznością opuszczenia lokalu przy ulicy Wspólnej. W załączniku przesyłamy list będący formą podsumowania tego spotkania.

Sekretariat

Kilkumiesięczna walka z władzami Dzielnicy Śródmieście, które we wrześniu 2019 roku podniosły wysokość czynszu za wynajem lokali o 100%, nie przyniosła efektu. Władze w ten sposób wymusiły na nas podjęcie decyzji oddania pomieszczeń, w których swą siedzibę miało Stowarzyszenie i m.in. OKHRS, najpóźniej do 30 czerwca b.r. Pozostanie w tym lokalu po tym terminie spowoduje narastanie długu w stosunku do Urzędu Dzielnicy w tym odsetek karnych.
Dotychczas na bieżąco opłacaliśmy czynsz wg starych stawek mając nadzieję, że po naszych wielu zabiegach i interwencjach zostaną utrzymane. Niestety, władze dzielnicy nie przychyliły się do naszych próśb mimo obietnic wielu urzędników w tym wiceburmistrza.
No cóż, takie czasy, w których władza zamiast wspomagać gremia prowadzące społeczną działalność, żądają dwukrotnie wyższych stawek czynszowych nawet w okresie pandemicznym.

Załącznik: List Wiceprzewodniczącego S.O. DOM POLSKI Tadeusza Gajewskiego do członków i sympatyków stowarzyszenia

List do przyjaciół

 

 

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski
ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI 161 lok. 2.
00-867 Warszawa
Tel.: + 48(22)....
e-mail: biuro@dompolski.org.pl
Komórka: + 48 602 744 611 [Sekretarz Zarządu]
Nr. Konta: XVI PKO BP SA Warszawa 75102011690000810200820175

projekt i wykonanie: synermedia.pl